Elektryczne otwieranie szafek kuchennych

Dzisiejsza kuchnia wypełniona jest technicznymi nowinkami, które czynią ją nie tylko elegancką i nowoczesną ale też jeszcze bardziej funkcjonalną. Jednym z takich systemów jest elektryczne otwieranie i zamykanie szafek kuchennych.

Kuchnia staje się coraz bardziej nowoczesna, a stale rozwijająca się technologia, pozwala na coraz większą wygodę i komfort jej użytkowania. Dzisiaj nawet kuchnie w stylu klasycznym są wyposażone w najnowsze systemy poprawiające jej funkcjonalność. Jedna z takich nowinek jest elektryczne otwieranie szafek i szuflad kuchennych.
Czym jest system elektrycznego otwierania szafek?

Są to systemy dedykowane do kuchni bez uchwytów, który pozwala na dotykowe otwieranie i zamykanie frontów szafek, szuflad oraz urządzeń AGD. Delikatne naciśnięcie frontu dłonią, kolanem lub biodrem, uruchamia proces otwierania, który możemy w każdej chwili przerwać. Mamy więc nad nim całkowitą kontrolę.

Fronty szafek górnych otwierają się po delikatnym naciśnięciu, a zamykają po kliknięciu przycisku umieszczonego w korpusie szafki.

Szuflada pod zlewem.
Najlepszym miejscem do wykorzystania tego rodzaju rozwiązania, jest szuflada pod zlewozmywakiem, zawierająca najczęściej kosze na śmieci lub sortowniki odpadów. Pracując w kuchni często mamy ubrudzone ręce, a musimy wyrzucić resztki jedzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otworzyć szufladę z koszem na śmieci, za pomocą np. kolana lub stopy, a front pozostanie czysty.

Ciche domykanie
Wszystkie systemy są wyposażone w specjalny mechanizm, czyli delikatnego i cichego domykania. Tyczy się to zarówno szuflad, jak i frontów szafek górnych.

Mechanizm samo-domykania
Jeśli po uruchomieniu otwierania, front nie zostanie dalej otworzony, mechanizm z powrotem zamknie front. Dzięki temu mamy pewność, że drzwi nie pozostaną otwarte.

Ochrona przed opieraniem
A co jeśli przypadkowo oprzemy się front? Czy szafka i tak automatycznie się otworzy? Otóż nie, ponieważ system posiada odpowiednie zabezpieczenie, które rozpoznaje krótkie naciśnięcie i długie opieranie się o front.

System antykolizyjny
Zintegrowany system antykolizyjny zapobiega zderzeniu sąsiadujących frontów i przerywa zamykanie, w przypadku napotkania oporu. Rozwiązanie to sprawia, że system jest całkowicie bezpieczny również dla dzieci i zwierząt.

Zużycie prądu
Poziom zużycia prądu jest pomijalny, bowiem w trybie Standby nie przekracza zwykle 3,5 kWh na rok.

W razie awarii prądu…
Firma zapewnia, że nawet w przypadku awarii zasilania, wszystkie okucia są nadal w pełni sprawne. O ile w przypadku frontów szafek górnych, czy na skraju kuchni, które możemy chwycić za krawędź i otworzyć, wydaje się to proste, to z otworzeniem któregoś ze środkowych frontów (które są bardzo blisko siebie), może już być problemem. Problem ten występuje właściwie tylko w przypadku środkowej szuflady, otoczonej innymi frontami. W takim wypadku konieczne będzie otworzenie najpierw dolnej szuflady, a następnie (łapiąc za dolną krawędź) szuflady docelowej. Awarie prądu nie zdarzają się na szczęście zbyt często, więc nie jest to wielki problem.