Posiadanie w domu modeli mebli z danej epoki obliguje nas do tego, byśmy urządzali wnętrza swoich domów oraz mieszkań z gustem i smakiem. Trzeba świadomie umieszczać meble w przestrzeni lub dostosowywać przestrzenie do ich charakteru i stylu. Fotela stylizowanego na epokę Ludwika XVI nie umieścimy we wnętrzu, gdzie zastosowano elementy rustykalne, albo w większości składające się ze szkła i tworzyw sztucznych. Efekt byłby komiczny i zupełnie pozbawiony dobrego smaku.

Z kolei fotel o masywnej, geometrycznej formie, obity materiałem przypominającym lateks lub lśniące tworzywo sztuczne zdecydowanie lepiej odnajdzie się we wnętrzu ze szklanymi elementami, gdzie silnie gra się światłem oraz minimalizmem.

Odnowione meble jak najbardziej pasować będą do nowoczesnych projektów wnętrz, ale pod warunkiem, że nowoczesność ta będzie ściśle nawiązywała do tradycji epoki, z której dany mebel pochodzi. Na spójność mebli z wnętrzem aranżowanym wpływają szczegóły – czasem wystarczy dywan, innym razem tapeta, a jeszcze kiedy indziej poduchy na sofie, albo drobne bibeloty.

Szperanie w sklepach meblowych z meblami używanymi bardzo opłaca się wszystkim, którzy do siebie nie dopuszczają myśli, by we własnych mieszkaniach posiadać te same motywy mebli, co pozostali członkowie rodziny oraz znajomi. Kiedy już odnowione meble stają w wyznaczonym miejscu, możemy mieć pewność, że w żadnym innym domu nie ma drugiego takiego stołu, krzesła, czy sofy dla gości. Świadomość skomponowania unikalnego wnętrza we własnym zakresie mile łechce próżność i daje poczucie, że nikt nie podrobi naszych pomysłów.

Grupa młodych i kreatywnych projektantów wnętrz współpracujących z firmą PROFIT z Chrzanowa często stawała przed pewnym dylematem: „Jak stworzyć projekt wnętrza określony przez Klienta i włączyć do niego pamiątkowe meble w stylowym wydaniu?”

Dziś oczekiwania Klientów z Chrzanowa, Krakowa, Katowic i okolic są duże, często indywidualizm w projekcie chcą wprowadzać własnie przez obecność „swoich mebli”. jednocześnie wnętrze ma być urządzone w nowoczesnym stylu z domieszką mebli z poprzedniej epoki. Tutaj właśnie przychodzi moment w którym, w wyniku potrzeby twórczości powstały stylowe i designerskie meble. Wykorzystując wizje projektu oraz umiejętności zespołu w odnawianiu mebli rodzą się „perły” w określonym designie.