Kuchnia otwarta na salon. Wiemy jak ważną decyzją jest wybór sposobu aranżacji kuchni. Lepsza otwarta czy zamknięta? Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób spędzamy czas, co jest najlepszym rozwiązaniem dla nas i które z nich sprawdzi się najlepiej.

Kuchnia otwarta pozwala domownikom integrować się ze sobą. Przygotowując posiłki można pozostać w kontakcie z osobami siedzącymi na kanapie, bądź oglądającymi telewizję. Sprzyja także łatwości konwersacji z naszymi gośćmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu czują się zaproszeni do serca domu, atmosfera robi się bardziej przyjazna i rodzinna.  O czym należy pamiętać decydując się na otwartą kuchnię? Przede wszystkim o tym, że będzie doskonale widoczna z salonu, musi więc być tak urządzona, by stała się jego przedłużeniem.

Nie dość, że taki zabieg powiększa przestrzeń, to wprowadza harmonię i porządek. Nie możemy decydować się na ultra nowoczesne fronty, podczas gdy w salonie goszczą kanapy w stylu vintage i dywany w orientalne wzory. Przy takim rozwiązaniu trzeba pójść na kompromis i wcześniej zdecydować się na jeden styl, którego należy się trzymać. Ważna jest spójna kolorystyka, forma mebli, a także styl dodatków. Podłoga nie jest bez znaczenia. Warto wszędzie położyć jednakową, by nie ciąć wizualnie podłogi. Nie bójmy się drewna w kuchni, nie musimy kłaść terakoty, a jeśli już się na nią zdecydujemy, połóżmy ją tylko w ciągu kuchennym.

W wersji dla odważnych, można zrezygnować z jakichkolwiek podziałów i kuchnię urządzić całkowicie otwartą, aranżując ją pod jedną ze ścian.